• Ørum Skole
Billedet på sidehoved

SFO kalender

Visning:
SFO-aktivitet
Forrige Næste
Uge 2
onsdag, 09-01-2019
- Bordtennis i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
Uge 3
mandag, 14-01-2019
- 1-hjulet cykel i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Lav lerskål i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 15-01-2019
- 1-hjulet cykel i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Lav lerskål i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 16-01-2019
- Kreativ "genbrugsmode" i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
Uge 4
mandag, 21-01-2019
- 1-hjulet cykel i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Lav lerskål i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 22-01-2019
- 1-hjulet cykel i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Lav lerskål i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 23-01-2019
- På skøjtebanen med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
Uge 5
tirsdag, 29-01-2019
- Sy mulepose i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 30-01-2019
- Kreativ "genbrugsmode" i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 6
tirsdag, 05-02-2019
- Sy mulepose i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 06-02-2019
- Kreativ "genbrugsmode" i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 08-02-2019
- Filmklub i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 8
mandag, 18-02-2019
- Sy skinddyr i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 19-02-2019
- Sy skinddyr i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Sy mulepose i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 20-02-2019
- I Randers Badeland med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 9
mandag, 25-02-2019
- Sy skinddyr i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 26-02-2019
- Sy skinddyr i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 27-02-2019
- Sløjd i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 10
mandag, 04-03-2019
- Ansigtsmaling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 05-03-2019
- Ansigtsmaling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 06-03-2019
- Sløjd i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
- Ansigtsmaling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 07-03-2019
- Ansigtsmaling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 08-03-2019
- Ansigtsmaling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 11
onsdag, 13-03-2019
- Sløjd i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 12
tirsdag, 19-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 20-03-2019
- Tur til Kongebuffet med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 21-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 22-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 13
tirsdag, 26-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 27-03-2019
- Sløjd i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
14:15-14:45 Musik og teater i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 28-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 29-03-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 14
tirsdag, 02-04-2019
- Lær at væve i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 03-04-2019
- Koge bolsjer i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 04-04-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 15
tirsdag, 09-04-2019
- Lær at væve i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 10-04-2019
- Wellness i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 11-04-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 12-04-2019
- Filmklub i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 16
tirsdag, 16-04-2019
- Lær at væve i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 18-04-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 17
tirsdag, 23-04-2019
- Affaldsindsamling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 24-04-2019
- Hyggetur til Viborg med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
- Affaldsindsamling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 25-04-2019
- Affaldsindsamling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 26-04-2019
- Affaldsindsamling i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 18
tirsdag, 30-04-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 01-05-2019
- Kageværksted i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
torsdag, 02-05-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 03-05-2019
- Hjul uge i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 19
onsdag, 08-05-2019
- Smykkeværksted i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
14:15-16:00 Cykeluge i SFO 0A, 1A, 2A, 2B, 3A, 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 09-05-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 20
mandag, 13-05-2019
14:15-15:30 Orienteringsløb i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 14-05-2019
14:15-15:30 Orienteringsløb i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 15-05-2019
- Til Gamestreet med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 16-05-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 21
mandag, 20-05-2019
14:15-15:30 Orienteringsløb i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
tirsdag, 21-05-2019
14:15-15:30 Orienteringsløb i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
onsdag, 22-05-2019
- Hockey i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 23-05-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
fredag, 24-05-2019
- Overnatning med SFO og klub 0A, 1A, 2A, 2B, 3A, 4A, 5A, 6A, 6B
Uge 22
onsdag, 29-05-2019
- Boldspil i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 30-05-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 23
torsdag, 06-06-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 24
onsdag, 12-06-2019
- Krympeplast i klubben 4A, 5A, 6A, 6B
torsdag, 13-06-2019
- Køkkenhave i SFO 0A, 1A, 2A, 3A
Uge 25
onsdag, 19-06-2019
- I Viborg svømmehal med klubben 4A, 5A, 6A, 6B
Uge 26
onsdag, 26-06-2019
- Afslutning og hygge i klubben 4A, 5A, 6A, 6B